Здорове харчування - успішна людина!
Сім’я та школа спільно формують культуру харчування в дитини. Саме у шкільному віці дітям можна допомогти зрозуміти, чому здорове харчування є важливим, і на все життя закласти правильну звичку.
Всесвітня організація охорони здоров’я визначає здорове харчування як таке, що включає фрукти та овочі, цільнозернові продукти, коренеплоди, боби, горіхи та продукти тваринного походження. Водночас воно передбачає обмежене споживання вільних цукрів, солодких снеків та напоїв, переробленого м’яса, насичених і промислово вироблених трансжирів, а також солі, обробленого борошна.
Раціональне харчування - одна із важливих складових здорового способу життя!
Медичною сестрою закладу проведено з учнями закладу інтерактивні бесіди про здорове харчування, під час яких було поглиблено знання щодо правильного харчування, розглянуто сутність поняття «здорове харчування» і «здоров’я», стимулювався інтерес дітей до переходу на здорове харчування.
TOП-9 порад щодо правильного харчування:
1. Тримайте вазу з фруктами на видному місці в кухні, тоді як решту їжу ховайте в холодильник.
2. Коли йдете в супермаркет, складайте заздалегідь список, в якому не буде печива, шоколадних батончиків і перероблених продуктів. Дослідження показують, що ті, хто дотримується попереднього плану, їдять більше овочів і фруктів, ніж ті, хто ходить в магазин без списку.
3. З'їжте що-небудь корисне перед тим, як відправитися з друзями на каву, так що вам не доведеться дивитися в меню, ковтати слину і повторювати, як мантру, "мені тільки каву, будь ласка". Дослідження за участю 22 000 дорослих американців показало, що ті, хто п'є каву або дієтичні напої, також їдять більше шкідливої їжі (наприклад, фаст-фуду).
4. Відмовтеся від перекусів шоколадками та іншими солодощами.
5. Розробіть здорову харчову політику, щоб з вами завжди були вода і фрукти, або хоча б вода.
6. Завжди тримайте поблизу яблуко або інший фрукт (в ящику стола, сумці або рюкзаку), щоб, зголоднівши, не спокуситися шоколадним батончиком.
7. Не кладіть на тарілку багато їжі, щоб уникнути синдрому "чистої тарілки", що змушує вас доїдати навіть те, що доїдати вам не хочеться. Дослідження показують, що люди з'їдають близько 92% того, що накладають собі. Якщо все-таки хочете з'їсти більше – краще додайте в тарілку салату.
8. Не піддавайтеся на акції, які спонукають накупити продуктів "про запас". Згідно з дослідженнями, люди, які купують продукти у великих упаковках, з'їдають більше, ніж ті, хто віддає перевагу стандартним упаковкам.
9. Якщо ви маєте справу зі шведським столом, спочатку огляньте весь асортимент і виберіть найкорисніше із запропонованого. Дослідження показує, що більшість людей набирають те, що бачать першим. Тому якщо шведський стіл організовуєте ви, помістіть найкорисніші продукти якомога ближче до гостей.