Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?"

Дата: 4 жовтня 2023 о 13:53, Оновлено 4 жовтня 2023 о 14:03
Автор: Гуляєв Я. Ю.
WebFont.load({ google: { families: ["Open Sans:300,300italic,400,400italic,600,600italic,700,700italic,800,800italic","Inter:regular"] }});!function(o,c){var n=c.documentElement,t=" w-mod-";n.className+=t+"js",("ontouchstart"in o||o.DocumentTouch&&c instanceof DocumentTouch)&&(n.className+=t+"touch")}(window,document); window.dataLayer = window.dataLayer || [];function gtag(){dataLayer.push(arguments);}gtag('js', new Date());gtag('set', 'developer_id.dZGVlNj', true);gtag('config', 'G-KJZR3GVXSS'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M5944DQ');
Всеукраїнська програма ментального здоров'я

Що таке ментальне
здоров’я?

Скажи, кому потрібна допомога?

Що відчувають діти, які повернулись до школи?
Як допомогти дитині впоратись з емоціями?
Намальована дівчинка
Які тривожні сигнали я не бачу?

Як допомогти дитині бути стійкішою?

Психіка дитини дивовижна. З одного боку – вразлива до стресів та подразників. З іншого – неймовірно пластична, легше адаптується до обставин, та швидше відновлюється. Завдання дорослого допомагати дитині постійно підлаштовувати свій ментальний приймач під різні обставини. Якщо робити це правильно та змалку, більш імовірно що дитина виросте стійкою та стабільною особистістю.
Звісно, допомогти дитині дорослий може лише тоді, коли сам уміє давати раду своїм емоціям. В аптечці самодопомоги ти знайдеш прості вправи, що допоможуть навчитися регулювати свій емоційний стан, та навчити цьому дитину.
намальована дівчина знизує плечима
Як зупинити паніку?
Що робити, якщо нічого не хочеться робити?
Як допомогти близьким впоратися зі стресом?
Відповіді на ці та багато інших запитань є в Аптечці швидкої психологічної допомоги.
В аптечці зібрані прості вправи для заспокоєння та поради для стійкості. Вона буде корисною всім, хто рідко чи часто відчуває емоційне спустошення, втому, напругу в тілі, паніку, злість, сум.
А також тим, хто хоче підтримати своїх близьких. Аптечка зроблена в pdf-форматі, тому її легко завантажити на смартфон чи комп’ютер, тримати під рукою та використовувати за необхідності.

Техніки самодопомоги

Звертайтеся по допомогу до перевірених

Номери телефонів в Україні

Лінія Національної психологічної асоціації
*(10:00-20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів
(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»
(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна»
Урядова «гаряча лінія»
(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю
Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine
(цілодобово)
Лінія емоційної підтримки МОМ
(з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
Гаряча лінія для дружин та матерів військовослужбовців ГО «Громадський рух «Жіноча сила України»
(з 10:00 до 20:00 щодня, конфіденційна розмова, дзвінки безкоштовні)
Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна»
(з мобільного або стаціонарного)
або 116111 (з мобільного)
(цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД БО «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДУ»
(цілодобово, безоплатно; в т.ч. психологічна підтримка
для людей які живуть з ВІЛ та їх близького оточення)
Загальнонаціональна гаряча лінія з питань туберкульозу БО «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДУ»
(08:00 - 18:00, безоплатно; в т.ч. психологічна підтримка
для людей, які хворіють на туберкульоз та їх близького оточення)
Лінія психологічної підтримки для чоловіків, що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення»
(сервіс психологічної підтримки, де чоловіки можуть отримати фахову психологічну допомогу анонімно і безкоштовно, цілодобово)

допомогти собі та іншим

Онлайн-ресурс із техніками самодопомоги
Аптечка з методиками, яку зручно мати в смартфоні про всяк випадок
$(document).ready(function() { $('[js="copy-site-url"]').on('click', function(e) { e.preventDefault() }); $('[js="copy-site-url"]').each(function(index, el) { $(this).attr('data-clipboard-text', window.location.href); }); const pageClipboard = new ClipboardJS('[js="copy-site-url"]'); pageClipboard.on('success', function(e) { alert('Посилання на сайт скопійоване: ' + e.text); e.clearSelection(); }); });
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.