Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ІСТОРІЯ ШКОЛИ

Дата: 6 листопада 2018 о 12:23, Оновлено 2 вересня 2023 о 21:28
Автор: Гуляєв Я. Ю.

Актовська гімназія 

Олександрівської селищної ради

Вознесенського району Миколаївської області

   Школа у селі Актове була заснована в 1914 році. Сьогодні це будівля, від якої майже нічого не залишилося. Але в нам'яті старожилів залишилися добрі спогади, адже саме вона була для них Будинком знань. Під час Великої Вітчизняної війни стара школа була госпіталем. Скільки криків та стонів поранених чули ці стіни, скільки бачили страждань та смертей. Але про це ми можемо лише здогадуватись.

Актовська школа - повоєнне фото

Руїни старої Актовської школи

   Спортивний майданчик школи дав останній притулок визволителям села Актове. Згодом рештки цих воїнів, в 1965 році, були перенесені до Будинку культури, в центр села. Які не були важкі ті часи, але і вони залишилися далеко в пам'яті людській.

   Під час відбудови школа знову розпочала своє життя. В ній навчалися діти села Актове та поселення Поселяни. Вагомий внесок у розвиток освіти села вніс директор школи Дробот Єфрем Григорович, який працював до 1967 року. Під час керівництва Єфрем Григорович започаткував трудову діяльність серед учнів: завів декілька сімей кролів (невдовзі їх кількість досягла до 3 000 голів). Як керівник, він підтримував дружні відносини з колгоспом. Учні школи вирощували пшеницю. Вона трохи підростала і її відвозили місцевим транспортом до курчат. Біля школи був сад, у якому росли молоді дерева: яблуні, вишні, груші, сливи. Учні піклувалися про древа, обмотували на зиму стовбури соломою та стеблами коноплі, щоб зайці не нищили кору.

   Підлога у школі була земляна, тому її час від часу зволожували. Кімнати великі, але для збільшення кількості класів використовували перегородки та перестінки, робили з одного класу два. На зміну талановитому господареві Єфрему Григоровичу прийшов молодий вчитель, в минулому учень цієї школи, Гребінь Микола Іванович. Школа тоді налічувала 120 учнів. Навчалися у дві зміни. Багато дітей було з поселення Поселяни, яким доводилося добиратися пішки до школи.

   З часом постало питання побудови нової школи. Навіть швидко знайшлося місце досить близько від старої будівлі. Невдовзі зависочіла нова, двоповерхова школа. Відкриття відбулося 19 листопада 1973 року. Це була визначна подія для села та його жителів. З трепетом чекали на передачу символічного ключа, який був переданий Миколі Івановичу. Урочиста подія закінчувалася тим, що в просторі класні кімнати увійшли учні, але ж яка послідовність. Випала честь першими зайти тим класам, які активно приймали участь в усіх заходах, добре вчилися. Стара будівля довгий час слугувала для розміщення груп продовженого дня. А невдовзі місцем проживання для вчителів.

Вирізка з газети про побудову нової Актовської школи

   Перейшли в приміщення нової школи 11 вчителів і директор школи Гребінь М.І. Школа продовжила свою активну роботу: учні брали участь в спортивних змаганнях, туристичних походах, волонтерському русі, дослідженні джерел села. У спортивних заходах учні часто займали призові місця. У школі була власна футбольна команда.

Футбольна команда Актовської школи

   Класні кімнати були обладнані по тодішнім вимогам: програвачі, навіть телевізор. Школа мала спортивний зал, 2 роздягальні, столову. Але їжу в ній не готували, її завозили зі столової Трикратської школи. Тут спеціально призначена людина роздавала учням з спеціальних термосів.

   Невдовзі кількість учнів поступово зменшилася. З плином часу багато зіпсувалося меблів. Почали існувати не окремі класи, а комплекти. Згодом школа стала в задовільному стані. Але все ж таки поповнювалася галасливими учнями. Проходили свята, шкільні розваги.

   З 2000р. в Актовській школі розпочалося відродження. Хоча кількість учнів не збільшилася, але розпочався обмін досвідом між Актовською, Олександрівською, Трикратською школами. Кожна хотіла показати себе з гарного боку. Присилали цікаві запрошення. 5 травня 2000 року була організована незабутня зустріч - обмін досвідом серед шкіл.

   З 1995 року Актовська школа стає дев'ятирічкою. 1 вересня 2006 року спонсором Бойчуком М.В. було подаровано школі перший комп'ютер. У 2006 році побудовано харчоблок, каналізацію. В 2010 році підведено водогін. В 2011 році замінено частину вікон металопластиковими.

Актовська ЗОШ І-ІІ ступенів

   За період даних, які збереглися, поріг Актовської школи переступило понад 200 випускників. Серед них школа гордиться тими, які з відзнакою закінчили навчання:

  • Міняйло Юлія (1991р.)
  • Пилипенко Наталія (1995р.)
  • Дроняк Павло (2002р.)
  • Захарченко Інна (2000р.)
  • Костюк Дарія (2007р.)
  • Поліщук Ольга (2007р.)
  • Поліщук Іван (2007р.)

Школою керували:

  • Дробот Єфрем Григорович (до 1967 року)
  • Гребінь Микола Іванович (1967-1991 рр.)
  • Гура Олеся Олексіївна (1991-1992 рр.)
  • Міняйло Володимир Васильович (1992-1996 рр.)
  • Мухонько Ганна Михайлівна (1996-2018 рр.)
  • Гуляєв Ярослав Юрійович (з 2018 року)
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.