Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

НОВИНИ

11 квітня за ініціативою ООН в світі відзначають Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів.
Для учнів Актовської гімназії проведено інформаційну хвилину "Збережемо в пам'яті" на якій вони дізналися про найбільші концтабори, через які пройшли за роки Другої світової війни 18млн чоловік.
Пам'ятаємо...

Ментальне здоров'я - це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізовує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Для учнів гімназії проведено "Урок щастя. Ментальне здоров'я". Під час заходу діти зробили висновок, що щастя - це родина, здоров'я, мир, школа, мрії, подорож, життя.
Складали "Щасливі прислів'я" (Кожен коваль свого щастя);
релаксували під "Щасливу музичну хвилинку".
На поставлене питання "Як себе заспокоїти?"
Одноголосно вирішили, що заспокоїти себе можна малюванням, слуханням музики. І на завершення "щасливого уроку" малювали фарбами світ під пісню "Я малюю світ".
Намалюю світ у фарбах дня
Щастя, радість - все як на долоні.
Кожен штрих - то подих до надії,
фарби серця променями сяють.

У Актовській гімназії відбувся захід, спрямований на покращення ментального здоров’я учнів. Для роботи використовували набір карток дитячої психологині Світлани Ройз.

Під час заходу учні взяли участь у практикумі "Картки сили", який допоміг їм усвідомити власні ресурси та знайти внутрішню підтримку. Також відбулася гра "Скажи мені: сила запитань", що сприяла розвитку емпатії, рефлексії та вмінню відкрито висловлювати свої думки.

Захід пройшов у теплій та довірливій атмосфері, допомагаючи дітям краще зрозуміти себе та оточуючих!

9 березня в Україні відзначають 211-ту річницю від Дня народження українського поета, письменника, художника, громадського діяча, філософа Тараса Шевченка.
Він став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. І сьогодні захищає, надає сили і надихає українців на боротьбу за свободу в ці дні війни з росією.
Пам'ятаймо слова нашого українського пророка:
І на оновленій землі,
Врага не беде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі!
Учні Актовської гімназії теж долучилися до відзначення Шевченківських днів. Вивчали цитати Кобзаря, які актуальні в наш час, переглядали картини, слухали пісні на вірші Шевченка.
Тож нехай святе поетове слово об'єднає усіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України.

20 лютого в Актовській гімназії відбулося вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. У рамках заходу учні та вчителі молодших класів долучилися до низки патріотичних ініціатив.
Спочатку відбувся перегляд презентації, присвяченої подіям Революції Гідності, де було згадано про подвиг Героїв, які віддали своє життя за свободу та незалежність України.
Після цього учні виготовили символічних паперових янголів, які стали частиною імпровізованого куточка пам’яті. Також було оформлено стенд, присвячений Небесній Сотні, де кожен міг залишити свої думки та слова вдячності загиблим героям.

Захід завершився хвилиною мовчання, під час якої всі присутні вшанували пам’ять загиблих. Ця подія ще раз нагадала всім про важливість боротьби за незалежність, справедливість і демократичні цінності.

Герої не вмирають! Вічна пам’ять Небесній Сотні!

Міжнародний день рідної мови - це важливе свято, яке щороку 21 лютого відзначають у всьому світі. Це не лише нагода вшанувати рідну мову, а й привернути увагу до її збереження, розвитку та популяризації.
Учні 6 -9 класів Актовської гімназії теж долучилися да Дня мови. Діти читали вірші, співали пісні про мову, малювали малюнки.

Сім’я та школа спільно формують культуру харчування в дитини. Саме у шкільному віці дітям можна допомогти зрозуміти, чому здорове харчування є важливим, і на все життя закласти правильну звичку.
Всесвітня організація охорони здоров’я визначає здорове харчування як таке, що включає фрукти та овочі, цільнозернові продукти, коренеплоди, боби, горіхи та продукти тваринного походження. Водночас воно передбачає обмежене споживання вільних цукрів, солодких снеків та напоїв, переробленого м’яса, насичених і промислово вироблених трансжирів, а також солі, обробленого борошна.

20 лютого о 12:44 | Біла В. В. | немає коментарів

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Цього року 29 січня Україна відзначає 107 роки визначного бою під Крутами. В історії ця битва зовсім невеличка і не є зразком військового мистецтва. Але вона це – символ нескореного духу нашої нації.

З метою вшанування пам’яті загиблих під Крутами у нашому закладі освіти проведено годину спілкування серед учнів 6-9класів "Герої Крут для нащадків взірець"

Тема ментального здоров’я зараз, як ніколи на часі.
То що ж означає сам термін «здоров’я». Отже, здоров'я — стан повноцінного фізичного, психічного та соціального добробуту, а не лише відсутність хвороб чи фізичних вад. Отже, замало просто не мати соматичних хвороб. Ще дуже важливо як почуваються учні і яке їхнє соціальне життя.
Майже щодня ми намагаємося протистояти стресу, але в наш час це дуже складно і рівень стресу підвищується до досить високого рівня, тому ми повинні шукати ресурс, щоб бути сильними та вміти подбати про себе і близьких нам людей.
Ми з учнями 6-9класу говорили про їх психологічний стан. Дізналися де знаходити сили, щоб впоратись зі складнощами, які зустрічаються нам на шляху. Також ми завдяки проведеним вправам "Дерево сили",,Ментальне намисто". Коло підтримки","Овації","Вдячність" дізнавалися, як піклуватись про про своє ментальне здоров’я та як опанувати себе при стресі, та постійних повітряних тривог.
Здоров’я – спосіб життя людини. Це той стиль, що людина вибирає для себе, і саме він визначає, досягне особа благополуччя чи ні. Давно доведено, що усе, що робить людина, відбивається на стані її здоров’я. Добре ментальне здоров’я – це постійний процес. Добре здоров’я містить всі цілі життя людини, її інтереси і звички. Важливо розуміти ,що поруч є інші люди,готові підтримати та допомогти. По житті можна йти двома шляхами: один веде нас до здоров’я, інший – від здоров’я.

Сьогодні надзвичайно велика кількість правопорушень перейшла у кіберплощину, а діти є одними з найактивніших та найвразливіших користувачів послуг всесвітньої мережі Інтернет...

Формування культури піклування про своє ментальне здоров'я одне з пріорітетних завдань Всеукраїнської програми Ментального здоров'я "Ти як?". Адже це питання в умовах сьогодення актуальне для всіх. Важливо, щоб діти в реальності самі могли дати собі раду.
Для учнів 6 - 9 класів проведено годину спілкування "Формула здоров'я -психологічна допомога". З дітьми обговорено, як зберегти здоров'я у постійних стресових ситуаціях. Адже психологічна травма може привести до небачених наслідків. Як кажуть в народі: "Усі хвороби від нервів".
Для покращення психологічного стану, зняття емоційного перевантаження діти долучилися до флешмобу "Руханка сили".

26 грудня 2024 о 11:06 | Іванова К. Г. | немає коментарів

Учні початкових класів вчилися не розкисати, допомагати собі і рідним боротися з психічними труднощами використавши техніку подяки. Обравши маску тваринки, яка найбільше сподобалася, учні дякували за те, що є їжа, місце під дахом, зв’язок із рідними, живі і з нами все гаразд. Адже добрі відносини з оточенням важливі для психічного здоров’я, вони дають можливість поділитися позитивним досвідом з іншими та відчути емоційну підтримку. Дуже важливе спілкування з друзями, сім’єю, однокласниками. Обмінюйтеся думками, підтримуйте одне одного – усе це допомагає відчувати себе в тонусі та зберігати життєві сили.

10 грудня в світі відзначають Міжнародний день прав людини.Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. Саме про це говорилося для учнів протягом останніх днів.

В рамках відзначення Міжнародного дня прав людини відбулася класна година «Я маю право!». Діти по черзі прикріплювати на дошку картинки і розповідали: що на них зображено, яке право має дитина. Учні 6класу озвучили не тільки права, а ще й свої обов'язки як дітей, як учнів школи. Найчастіше на класній годині звучали такі слова: як чесність і щирість, толерантність, дисципліна, активність. Серед учнів 6-9класу було проведено "Академію права"
Подібні заходи підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, розширюють правові знання учнів, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті. Правова обізнаність допоможе їм в майбутньому стати гідними громадянами України .

11 грудня 2024 о 23:29 | Колодій І. М. | немає коментарів

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.

Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Учні 2-9класів переглянули відео-матеріали,презентації.ознайомилися з символами Голодомору,читали вірші.

22 листопада 2024 о 22:26 | Колодій І. М. | немає коментарів

З метою вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України серед учнів 2-9класу проведено виховний захід "З Україною в серці".

21 листопада 2024 о 00:52 | Колодій І. М. | немає коментарів

Права дитини – це не просто слова. Кожна держава це питання ставить на перше місце при вирішенні найважливіших питань життя суспільства. Адже дитина потребує захисту не лише з боку батьків, а й держави.

Конвенція ООН про права дитини схвалена на 44-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 20 листопада 1989 року. Для України набула чинності з 27 вересня 1991 року.

Відповідно до цього держава взяла на себе зобов’язання щодо захисту прав дитини. Це – обов’язок поважати і забезпечувати всі права, які передбачені Конвенцією, за кожною дитиною без будь-якої дискримінації. Особлива увага приділяється якнайповнішому забезпеченню інтересів дитини.
Для учнів 6-9класів проведено урок-змагання :"Права дитини",учні дізналися про головну мету відзначення ,переглянули відео "права дитини". змагалися в тестах, опрацюванні схем. виконання завдань.записували свої обовязки.

20 листопада 2024 о 22:11 | Колодій І. М. | немає коментарів

У Всесвітній день доброти учні 2 класу виготовили годівнички для осілих пташок. Перерахували, які добрі справи, ще можна зробити. Адже тільки добро врятує світ від смутку.

16 листопада 2024 о 10:18 | Захарченко Л. Б. | немає коментарів

28 жовтня 2024 року виповнюється 80 – а річниця визволення України від фашистських загарбників.

Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…»

З перших днів війни Україна була центральною ділянкою воєнних дій. Війна двічі прокотилася по території України, знищуючи на своєму шляху людей, матеріальні та культурні цінності.

Битва за визволення України тривала 22 місяці. Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено місто Ужгород, а 28 жовтня війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за звільнення України, та населення, яке постраждало від дій нацистських окупантів.

В Актовській гімназії було проведено урок-пам'яті "Тільки пам'ять не сивіє"серед учнів 6-9класів.
День визволення України від фашистських загарбників -це Історія та важливість свята для кожного з нас!

24 жовтня 2024 о 22:28 | Колодій І. М. | немає коментарів

В початкових класах, з метою розширення знань учнів про культуру української мови та удосконалення вміння правильно вживати слова, проведено квест -гру. Успішно виконавши завдання 8 зупинок діти отримали медаль "Знавець рідної мови " за участь у квесті.

З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я, збереження та формування готовності до самостійного життя,виконання програми Ти як? започаткованої О.Зеленською серед учнів 6-9класів було проведено годину спілкування "Раз добром зігріте серце,вік не охолоне"
Для учнів було підготовлено анкетування "Чи гарний ти друг",діти долучилися до виготовлення "квіткової галявини", підбирали колір квітки навіть не задумуючись,що він передає настрій кожного, малювали сонечко, домальовували промінчики та писали під ними гарні слова -побажання.
На всіх проведених заходах основним завданням було створити психологічну підтримку для всіх учасників освітнього процесу.

Пам’ятаймо, що психічне здоров’я — це не лише відсутність розладів. Це також внутрішні ресурси, які допомагають жити якісно: реалізовувати свій потенціал, продуктивно працювати, давати раду з життєвими викликами, допомагати іншим та турбуватися про себе.

23 жовтня 2024 о 00:09 | Колодій І. М. | немає коментарів