НОВИНИ
Тема ментального здоров’я зараз, як ніколи на часі.
То що ж означає сам термін «здоров’я». Отже, здоров'я — стан повноцінного фізичного, психічного та соціального добробуту, а не лише відсутність хвороб чи фізичних вад. Отже, замало просто не мати соматичних хвороб. Ще дуже важливо як почуваються учні і яке їхнє соціальне життя.
Майже щодня ми намагаємося протистояти стресу, але в наш час це дуже складно і рівень стресу підвищується до досить високого рівня, тому ми повинні шукати ресурс, щоб бути сильними та вміти подбати про себе і близьких нам людей.
Ми з учнями 6-9класу говорили про їх психологічний стан. Дізналися де знаходити сили, щоб впоратись зі складнощами, які зустрічаються нам на шляху. Також ми завдяки проведеним вправам "Дерево сили",,Ментальне намисто". Коло підтримки","Овації","Вдячність" дізнавалися, як піклуватись про про своє ментальне здоров’я та як опанувати себе при стресі, та постійних повітряних тривог.
Здоров’я – спосіб життя людини. Це той стиль, що людина вибирає для себе, і саме він визначає, досягне особа благополуччя чи ні. Давно доведено, що усе, що робить людина, відбивається на стані її здоров’я. Добре ментальне здоров’я – це постійний процес. Добре здоров’я містить всі цілі життя людини, її інтереси і звички. Важливо розуміти ,що поруч є інші люди,готові підтримати та допомогти. По житті можна йти двома шляхами: один веде нас до здоров’я, інший – від здоров’я.
Сьогодні надзвичайно велика кількість правопорушень перейшла у кіберплощину, а діти є одними з найактивніших та найвразливіших користувачів послуг всесвітньої мережі Інтернет...
Формування культури піклування про своє ментальне здоров'я одне з пріорітетних завдань Всеукраїнської програми Ментального здоров'я "Ти як?". Адже це питання в умовах сьогодення актуальне для всіх. Важливо, щоб діти в реальності самі могли дати собі раду.
Для учнів 6 - 9 класів проведено годину спілкування "Формула здоров'я -психологічна допомога". З дітьми обговорено, як зберегти здоров'я у постійних стресових ситуаціях. Адже психологічна травма може привести до небачених наслідків. Як кажуть в народі: "Усі хвороби від нервів".
Для покращення психологічного стану, зняття емоційного перевантаження діти долучилися до флешмобу "Руханка сили".
Учні початкових класів вчилися не розкисати, допомагати собі і рідним боротися з психічними труднощами використавши техніку подяки. Обравши маску тваринки, яка найбільше сподобалася, учні дякували за те, що є їжа, місце під дахом, зв’язок із рідними, живі і з нами все гаразд. Адже добрі відносини з оточенням важливі для психічного здоров’я, вони дають можливість поділитися позитивним досвідом з іншими та відчути емоційну підтримку. Дуже важливе спілкування з друзями, сім’єю, однокласниками. Обмінюйтеся думками, підтримуйте одне одного – усе це допомагає відчувати себе в тонусі та зберігати життєві сили.
10 грудня в світі відзначають Міжнародний день прав людини.Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. Саме про це говорилося для учнів протягом останніх днів.
В рамках відзначення Міжнародного дня прав людини відбулася класна година «Я маю право!». Діти по черзі прикріплювати на дошку картинки і розповідали: що на них зображено, яке право має дитина. Учні 6класу озвучили не тільки права, а ще й свої обов'язки як дітей, як учнів школи. Найчастіше на класній годині звучали такі слова: як чесність і щирість, толерантність, дисципліна, активність. Серед учнів 6-9класу було проведено "Академію права"
Подібні заходи підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, розширюють правові знання учнів, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті. Правова обізнаність допоможе їм в майбутньому стати гідними громадянами України .
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.
Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Учні 2-9класів переглянули відео-матеріали,презентації.ознайомилися з символами Голодомору,читали вірші.
З метою вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України серед учнів 2-9класу проведено виховний захід "З Україною в серці".
Права дитини – це не просто слова. Кожна держава це питання ставить на перше місце при вирішенні найважливіших питань життя суспільства. Адже дитина потребує захисту не лише з боку батьків, а й держави.
Конвенція ООН про права дитини схвалена на 44-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 20 листопада 1989 року. Для України набула чинності з 27 вересня 1991 року.
Відповідно до цього держава взяла на себе зобов’язання щодо захисту прав дитини. Це – обов’язок поважати і забезпечувати всі права, які передбачені Конвенцією, за кожною дитиною без будь-якої дискримінації. Особлива увага приділяється якнайповнішому забезпеченню інтересів дитини.
Для учнів 6-9класів проведено урок-змагання :"Права дитини",учні дізналися про головну мету відзначення ,переглянули відео "права дитини". змагалися в тестах, опрацюванні схем. виконання завдань.записували свої обовязки.
У Всесвітній день доброти учні 2 класу виготовили годівнички для осілих пташок. Перерахували, які добрі справи, ще можна зробити. Адже тільки добро врятує світ від смутку.
28 жовтня 2024 року виповнюється 80 – а річниця визволення України від фашистських загарбників.
Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…»
З перших днів війни Україна була центральною ділянкою воєнних дій. Війна двічі прокотилася по території України, знищуючи на своєму шляху людей, матеріальні та культурні цінності.
Битва за визволення України тривала 22 місяці. Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено місто Ужгород, а 28 жовтня війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.
В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за звільнення України, та населення, яке постраждало від дій нацистських окупантів.
В Актовській гімназії було проведено урок-пам'яті "Тільки пам'ять не сивіє"серед учнів 6-9класів.
День визволення України від фашистських загарбників -це Історія та важливість свята для кожного з нас!
В початкових класах, з метою розширення знань учнів про культуру української мови та удосконалення вміння правильно вживати слова, проведено квест -гру. Успішно виконавши завдання 8 зупинок діти отримали медаль "Знавець рідної мови " за участь у квесті.
З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я, збереження та формування готовності до самостійного життя,виконання програми Ти як? започаткованої О.Зеленською серед учнів 6-9класів було проведено годину спілкування "Раз добром зігріте серце,вік не охолоне"
Для учнів було підготовлено анкетування "Чи гарний ти друг",діти долучилися до виготовлення "квіткової галявини", підбирали колір квітки навіть не задумуючись,що він передає настрій кожного, малювали сонечко, домальовували промінчики та писали під ними гарні слова -побажання.
На всіх проведених заходах основним завданням було створити психологічну підтримку для всіх учасників освітнього процесу.
Пам’ятаймо, що психічне здоров’я — це не лише відсутність розладів. Це також внутрішні ресурси, які допомагають жити якісно: реалізовувати свій потенціал, продуктивно працювати, давати раду з життєвими викликами, допомагати іншим та турбуватися про себе.
Учні початкових класів прийняли участь у конкурсі малюнків на патріотичну тему "Будь патріотом!". Виготовляли браслети - обереги зі стрічок.
2 жовтня учні початкових класах розважатися під час ігор, які були підготовлені за змістом наближеним до тренувань козаків у Запорізькій Січі. З веселим настоєм і в патріотичному дусі у дітей з'явилося бажання стати сильними, як козаки.
Учні початкових класів закріпили знання, як убезпечити свою собаку і свою сім'ю від такого підступного захворювання, що потрібно знати, як захиститися від сказу. Єдиний спосіб для цього — вакцинація домашніх тварин. Її потрібно робити заздалегідь. Щеплення має щорічно повторюватися. Також бажано уникати контакту собаки з бродячими та дикими тваринами. Адже, навіть найбезпечніший на вигляд їжачок може виявитися розповсюджувачем вірусу сказу.
❗Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити!
Діти отримали пам'ятки, з якими познайомляться і член родини.
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.
Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті.
Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом – Днем захисника України.
Саме тому серед учнів 6-9кл було проведено інформаційну хвилину "Від козацької звитяги, до буремного сьогодення". Учні переглянули відео, та ознайомили з цікавим матеріалом, що самостійно був підготовлений.
Українська та світова спільнота у вересні 2024 року відзначає 83-у річницю початку подій у Бабиному Ярі, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей. Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, було знищено більше 30 тис. євреїв. Усього за роки нацистської окупації Києва (1941-1943 рр.), за різними джерелами, було знищено близько 100 000 осіб.
27 вересня у навчальному закладі пройшов урок пам'яті, приурочений до річниці трагічних подій в Бабиному Яру 1941 року. Зібралися учні , лунали сумні мелодії Шостаковича, змінювали один одного жахітливі кадри кінохроніки. Переглянули картини про Бабин Яр. Особливо вразив присутніх «поетичний привіт», переданий з тих далеких часів Оленою Телігою, яка була розстріляна в цьому жахливому місці.
83-а річниця трагедії Бабиного Яру є нагодою не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей.
Як розпізнати , коли потрібна допомога? Що означає слово стрес? Як зберегти своє психічне здоров'я у світі зовнішнього стресу?
На ці та інші запитання давали відповіді за круглим столом учні 6 - 9 класів Актовської гімназії.
Стрес - це щось, з чим майже кожен з нас стикається в різні періоди життя. Він може впливати на наше емоційне становище, робочу продуктивність, взаємини з оточуючими та близькими.
Ніколо не замикайтеся в собі! Стрес веде до депресії
Для зняття стресу учні виконали дихальні вправи:
"Дихай за квадратом";
"Квітка та свічка";
"Дихання змійки".
Стрес знято, настрій покращився!
22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час Другої Світової війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від нацистських загарбників.
Із метою вшанування подвигу партизан і підпільників у роки Другої світової війни у навчальному закладі проведено інформаційну хвилину « Полум’я партизанської війни»серед учнів 6-9класу.
Плине час, однак пам’ять про зроблене партизанами у часи Другої світової житиме вічно.
Важливо, що пам’ять ця є стрижнем, що єднає людей різних поколінь, адже безсмертний подвиг партизанів та підпільників назавжди буде для кожного із нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної любові до рідної землі.
Традиційно 21 вересня в Україні та й в у сьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба нашої країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.
Мир – це не означає виграти чи програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
З нагоди Дня миру у нашій гімназії пройшли тематичні заходи. Зокрема серед учнів 6-9 класів відбулася акція «Найкращий колаж»де діти виготовляючи колаж клеїли картинку всієї України біля неї сердечка з голубами,що символізували любов до Батьківщини та мирне небо. Щирі посмішки на дитячих обличчях говорили про те, що вони задоволені своєю участю в такій серйозній громадській справі. Переглянули відео і якось наче по дорослому давали відповіді на запитання.
Міжнародний день миру – це свято покликане змусити кожного не тільки задуматися, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі, адже найбільше у світі щастя – жити і працювати під мирним небом.